Firmast Turundus Kursused Artiklid Kontakt

 

Edukas outsourcing ehk iga keti tugevuse määrab tema nõrgim lüli.

Outsourcing ehk väljasttellimine on ettevõtte põhitegevust toetavate teenuste sisseostmine maksimaalse tulemuse saavutamiseks. Konkreetne töölõik või projekt delegeeritakse teenuse pakkujale. Kusjuures tellija ei edasta pakkujale juhtnööre, kuidas peab viimane oma tööd tegema. Määratakse eesmärk, mis peab olema saavutatud teenuse osutamise lõppemisel. Kogu vastutus efektiivse protsessi juhtimise ja soovitud tulemuste saavutamisel jääb teenuse pakkujale.

Aga millal on ikkagi väljasttellimine õigustatud ja millal tasub vaadata oma sisemiste ressursside poole?

Tõmbame pildi kitsamaks ja vaatame väljasttellimist igapäevasel isiklikul tasandil. Vaatame kas või koduseid remondi- ja ehitustöid.

Siinkirjutaja peab ennast pädevaks mõnes kindlas üksikus töölõigus, outsource’ides järjekindlalt teenust koduste elektri ja torutööde puhul. Ja ausalt, mul on olemas mõlema valdkonna väga heade töömeeste numbrid, kes teavad minu kui tellija soove ja vastutavad alati püstitatud eesmärgi saavutamise eest kokkulepitud tähtajaks. Samas tulen vähem vastutusrikkas kohas nende nimetatud töödega enam-vähem rahuldavalt toime. Veel enam, maakodus ma lausa naudin kõikide töölõikude isetegemist, panemata tähele aja ja materjalide ülekulu. Ma maksan kinni oma rahulolutunde, midagi algusest lõpuni ise valmis tehes. Tähtaegadest kinnipidamisega antud juhul on ka nii nagu on. Kui aega on, siis nokitsen, kui ei viitsi, siis ei tee.

Projekti olulisus ja tulemuse garantii

Seega määravaks saab iga projekti puhul selle olulisus ja lõpptulemuse garantii. Ehk kui tähtsaks me iga projekti ja töö enda jaoks lahti mõtestame. Kuivõrd oluline on meile meie tegevuse, töö maksimaalne võimalik tulemus.

Üks näide veel: metsas suusatamas käies määrin ma oma suusad ise, põlve otsas, triikraua ja teiste käepäraste vahenditega. Harrastussuusataja laulupeole Tartu Maratonile minnes ei tee ma kvaliteedis aga mitte mingeid järeleandmisi ja lasen suusad määrida tipp-tipp-proffidel. Sest see sõit on minu jaoks tähtis, väga tähtis.

Ma tahan olla kindel hästi määritud suuskades, delegeerides nii kvaliteedijälgimise kui vastutuse.

Üldiselt on Eesti mees tubli isetegija, kuldsete kätega töömees ja firmaomanik. Küll-ma-ise-hakkama-saan-mees.

Kas aga alati on kõik ise ja oma jõududega tegemised õigustatud ja kas me saavutame võimaliku maksimaalse tulemuse? Kahtlane.

Igaüks on tugev oma kindlal töölõigul

Iga üksikisik, iga firma on tugev ja edukas oma kindlal töölõigul. Teate ju seda anekdooti juudist, kes panga ukse ees jäätist müüs ja sõbra rahalaenamispalvele vastas, et ei, mina müün jäätist ja pank laenab raha. Iga kingsepp jäägu oma liistude juurde.

Kogu lugupidamise juures kümnevõistluse, meie kullaala suhtes, on siiski fakt see, et kümnevõistlejad saavutavad igal alal eraldi võttes küllaltki keskpäraseid tulemusi.  Aga kujutame korraks ette kümnevõistluse tulemust, kus iga üksikut ala teeks parajasti maailma tipus olev atleet. Võimas, see lõpptulemus oleks väga võimas.

Kas meie igapäevatöös, meie firmas, meie kodus on igal erineval töölõigul võimalus kasutada nii nagu eeltoodud näites oma ala vaieldamatuid tippe? Kindlasti on. Ja seda outsource’ides tipptegijaid, maksimaalsete "punktide" toomiseks.

Spetsialiseerumine ühele kindlale tegevusalale on tänapäeva edukuse võtmesõna.

Tipptulemuse saavutab põhialale keskendudes

Soovides saavutada tippu kuuluvaid tulemusi, peame keskenduma oma tugeivamatele külgedele, oma põhialadele. Kindlaks tegema, kus töölõigus on meie oskused konkurentsivõimelised ja millistes lõikudes on meil mõistlik tugiteenust sisse osta.

Väljasttellimist kasutades saab ettevõte koondada tähelepanu oma põhitegevusele ning osta soovitud ala spetsialistidelt teenuseid, mis ei kuulu otseselt põhitegevuse hulka.

Maksimaalne tulemus seda teenust kasutades saadakse peamiselt vastutuse delegeerimisest ning finants- ja ajaressursside kokkuhoiust.

Olulisemad väljasttellimise kasutamise eelised.

  • aja efektiivne kasutamine – võimalus pühenduda täielikult põhitegevusalale
  • ressursside kokkuhoid – outsource-teenusel on soodsam hind võrreldes ettevõttesisese tugiteenuse/üksuse ülalpidamise kuludega
  • töö kvaliteedi paranemine – väljast tasub tellida ainult oma ala proffe
  • kindlustunne – võib lõpetada koostöö tugiteenust pakkuva ettevõttega vajadusel kiiresti ning ilma emotsionaalsete ja majanduslike komplikatsioonide-kompensatsioonideta
 
Savanna Marketing OÜ Mere pst 20 Tallinn 10111 Telefon: 6 537 590 gsm 50 537 59 E-mail: info [ät] savanna.ee